12 skaistākās dabas takas Latvijā

Dažādi13/07/2022
12 skaistākās dabas takas Latvijā

No cilvēku pūļiem paslēpti mežu celiņi, daudzu tūkstošu gadu laikā veidojušās alas, noslēpumaini ezeri, upes ar elpu aizraujošiem skatiem, autentiski arhitektūras pieminekļi – dabas takas Latvijā ļauj palūkoties uz mūsu zemi no pavisam cita rakursa. Iepazīsties ar trīs lieliskiem maršrutiem katrā no Latvijas novadiem!

Trīs takas Vidzemē

Vizlas dabas taka

1,2 kilometrus garā pastaigu taka, neskatoties uz īso maršrutu, Tevi izvedīs gar vairākiem interesantiem un skaistiem objektiem: dolomīta atsegumiem, skaistām klintīm, vecāko dolomīta arkveida tiltu Latvijā, iespaidīgo Vizlas dižakmeni un, protams, arī gleznaino Vizlas upīti. Ja būsi vērīgs, ieraudzīsi arī upes krastos mītošos zivju dzenīšus.

Ģeoloģiskā taka gar Amatu

Ja esi uz Tu ar neskartu dabu vai arī vēlies to iepazīt, kā arī Tevi nebaida dažādi dabiski šķēršļi, šī dabas taka ir perfekta izvēle. Pa to ejot, redzēsi dolomītu un smilšakmens atsegumus, kas radušies pirms 350–400 miljoniem gadu, dzīvnieku takas, daudz un dažādus augus, krūmus un kokus, bebru dambjus, kā arī dzirdēsi putnu dziesmas.

Drusku pilskalna dabas taka Veclaicenē

Pastaigas laikā ne tikai uzkāpsi Latvijas stāvākajā pilskalnā, bet arī ieraudzīsi augstāko punktu Baltijā – Lielo Munameģi, kas vien par dažiem metriem pārspēj mūsu Gaiziņkalnu. Uzkāpjot Kornetu skatu tornī, redzēsi īpaši gleznainu ainavu ar ezeriem un senleju.

Trīs takas Latgalē

Adamovas dabas taka

Ir vairākas dabas takas Latvijā, kas vijas gar Daugavas krastiem, taču Adamovas taka izceļas ar daudzveidīgo ainavu un maršrutu, kas ies pie sirds tiem, kuriem patīk aktīvas pastaigas, gravas un strauti, daudzstumbru liepas, pakalni, koka skulptūras.

Ciriša ezera Upursalas taka

Šīs takas apmeklēšana sevī ietver papildu piedzīvojumu, proti, uz Upursalu varēsi nokļūt vien ar laivu. Uz salas redzēsi 17 metrus augsto Upurkalnu; leģenda vēsta, ka uz Upursalas reiz mājojis pareģis (krīvs) un viņa palīgi.

Stompaku purva taka

Stompaku purvā Otrā pasaules kara laikā bija viena no Baltijā lielākajām partizānu mītnēm ar 24 bunkuriem un virkni virszemju būvju. Aplūkot vēsturiskās lokācijas iespējams pašiem, bet pieejamas arī ekskursijas ar gidu.

Trīs takas Kurzemē

Kazdangas parka dabas taka

Lielākais parks Latvijā (teju 200 hektāru platībā) atrodas Kazdangā. Tajā sastapsi ne vien vairāk nekā 150 putnu sugas, bet arī aizsargājamo dīķu naktssikspārni. Kazdangas parka firmas zīme ir daudzveidīgās svešzemju koku sugas.

Cīravas bebru taka

Ja Tevi interesē pastaigu takas Latvijā, uz kurām doties ar bērniem, šī ir pareizā izvēle. Cīravas bebru takā ir koka skulptūras, šūpoles, trošu tilts, skatu tornīši, kāpšanas sienas un citas aktivitātes mazākajiem.

Dabas taka Bernāti

Šīs takas galamērķis ir Pūsēnu kāpas virsotne; tā ir augstākā kāpa Latvijā, sasniedzot 37 metru augstumu. Kāpa radās, 18. un 19. gs. zem smiltīm aprokot aptuveni 80 mājas, tostarp – arī mežsarga ģimenes Pūsēnu mājas.

Trīs takas Zemgalē

Latvijas valsts mežu dabas parks Tērvetē

Iespaidīga izmēra (>1200 hektāri) dabas parks, no kura trešo daļu aizņem pasaku tēli no Annas Brigaderes darbiem: Sprīdītis, Annele un viņas draudzenes, Lutausis, Meža Ķēniņš, Tērvetes rūķi un daudzi citi.

Pokaiņu meža dabas takas

Pastaigu vietas Latvijā nereti ir apvītas dažādiem nostāstiem, bet īpaši populāri šajā ziņā ir Pokaiņu akmeņu krāvumi. Pokaiņos izveidotas vairākas takas, kurās doties pašam vai gida pavadībā, un sastopamas arī zāļu sievas, mūzikas un mākslas terapeiti un daudzi citi meistari.

Kokneses dabas taka

Teju sešus kilometrus gara taka, kas ved gar Daugavas un Pērses krastiem un ļauj nonākt Likteņdārzā.

Kas jāņem līdzi, apmeklējot dabas takas Latvijā?

Foto: Freepik.com / jcomp

Pats galvenais – izvēlies piemērotu apģērbu un apavus un neaizmirsti par dzeramo ūdeni, kā arī uzkodām vai maltīti, ja staigāt plānots vairāku stundu garumā. Lieti noderēt var dažādas tūrisma preces & preces tūrismam: nūjas, lukturītis, termoss ar siltu tēju, binoklis. Izaicinošākos maršrutos viedpulksteņi ar pulsa mērīšanas funkciju palīdzēs nenodarīt pāri savai sirdij. Izdevīgi šīs preces iegādāties piedāvā Banknote lombardi visā Latvijā.

Ja vēlies apmeklēt dabas takas Latvijā, bet šim mērķim nepieciešami papildu līdzekļi, Tev var palīdzēt Banknote ātrais aizdevums. Pirms aizņemies, izvērtē savu finansiālo situāciju!