Banknote atver četras jaunas filiāles Rīgā un turpinās paplašināties reģionos

Jaunumi10/03/2021
Banknote atver četras jaunas filiāles Rīgā un turpinās paplašināties reģionos

Latvijas finanšu nozares koncerns DelfinGroup pēdējā ceturkšņa laikā ir atvēris četras jaunas filiāles Rīgā – Avotu ielā 25, Juglas ielā 45, Centrāltirgus ielā 3 un Deglava ielā 20. Tādejādi kopējais koncernā ietilpstošā lombardu tīkla Banknote pārklājums visā Latvijā ir sasniedzis 91 filiāli. 

Uzņēmums arī šogad turpinās attīstīt filiāļu tīklu, īpašu uzmanību pievēršot reģioniem, kur iedzīvotājiem arvien retāk ir pieejami mūsdienīgi finanšu pakalpojumi. Tradicionālās bankas ļoti nelabprāt piešķir finansējumu iedzīvotājiem un uzņēmumiem reģionos, kā arī turpina samazināt gan filiāļu, gan bankomātu skaitu. Tāpēc finanšu pakalpojumu pieejamība reģionu iedzīvotājiem kļūst arvien ierobežotāka.  

AS DelfinGroup valdes loceklis Kristaps Bergmanis: “Par vienu no Banknotes filiāļu tīkla attīstības mērķiem ir kļuvusi finansiāli iekļaujošākas sabiedrības veidošana visā Latvijas teritorijā. Lai finanšu pakalpojumi būtu pieejami ne vien labi situētiem un attīstības centros dzīvojošiem cilvēkiem, bet arī reģionu iedzīvotājiem un vecāka gadagājuma cilvēkiem, kuri bieži vien nespēj visus finanšu jautājumus atrisināt tikai ar interneta starpniecību.  

Otrs Banknotes filiāļu tīkla attīstības mērķis ir aprites ekonomikas veicināšana – palīdzēt veidot cilvēkos izpratni par taupīgu resursu izmantošanu un popularizēt lietu “otrās dzīves” idejas. Plašs lombardu tīkls visā Latvijas teritorijā stimulēs iedzīvotājus apmainīties ar mazlietotām lietām, kuras viņi kādreiz ir iegādājušies, nedaudz palietojuši, bet pēc tam dažādu iemeslu dēļ paši tās vairāk neizmanto. Modernā domāšana ir vērsta pret “izmešanas kultūru”, tās mērķis ir paildzināt lietu dzīves ciklu – remontēt un izmantot lietas atkārtoti,” norāda K. Bergmanis.  

Popularizējot mazlietotu preču tirdzniecības idejas dažādās auditorijās, šogad Banknote turpinās paplašināt arī interneta veikala piedāvājumu. Jau tagad interneta veikals ir kļuvis par būtisku lombarda preču realizācijas kanālu, tostarp 2020. gada 4. ceturksnī interneta veikala apgrozījums pret iepriekšējā gada pēdējo ceturksni palielinājās par 438%. Šobrīd vispopulārākās mazlietotās preces internetveikalā ir juvelierizstrādājumi, kas  veido gandrīz trešdaļu no kopējo pārdoto preču skaita (29%). Nākamā populārākā lietoto preču kategorija ir viedtālruņi (18%), kam seko spēles un spēļu konsoles (14%). Vīriešu vidū populāras lietotās preces ir instrumenti remontam un celtniecībai (9%). 

Banknote darbojas kopš 2015. gada un specializējas patēriņa aizdevumu izsniegšanā iedzīvotājiem visā Latvijā pret pārbaudītām mazlietotām precēm, kuras cilvēkiem vairs nav nepieciešamas. Banknote šobrīd ir lombarda tirgus līderis ar lielāko filiāļu tīklu visā Latvijā. 

Par DelfinGroup 

AS DelfinGroup ir licencēts finanšu nozares uzņēmums, kas dibināts 2009. gadā un pārstāv zīmolus Banknote, VIZIA un Rīgas pilsētas lombards. Uzņēmums nodrošina darbu 270 profesionāļiem 91 filiālē 38 Latvijas pilsētās. Koncerna 2020. gada aprēķinātie nodokļi ir 3,42 miljoni eiro. AS DelfinGroup ir LTRK dalībniece un ir saņēmusi VID sadarbības programmas Zelta līmeņa statusu. Koncerna pamatpakalpojumi ir mazlietotu preču tirdzniecība, lombarda aizdevums, patēriņa aizdevums, kā arī senioru aizdevums, kura nosacījumi ir īpaši pielāgoti senioriem. DelfinGroup obligācijas tiek tirgotas Nasdaq biržas Riga Baltijas First North obligāciju sarakstā.