Banknote ar jauna koncepta filiālēm aicinās cilvēkus domāt zaļāk

Jaunumi30/04/2021
Banknote ar jauna koncepta filiālēm aicinās cilvēkus domāt zaļāk

Latvijas finanšu nozares uzņēmums AS DelfinGroup ir izstrādājis jaunu zīmola Banknote lombardu tīkla filiāļu konceptu, lai mudinātu cilvēkus nemest lietas ārā, bet censties tām nodrošināt garāku mūžu un atkārtotu izmantošanu. Pirmā jaunā koncepta filiāle ir atklāta Rīgas tirdzniecības centrā Domina.

Jaunā koncepta filiāle ir daudzfunkcionāls preču un pakalpojumu aprites punkts, kurā iedzīvotāji var gan iegādāties, gan arī pārdot dažādas lietotas preces. Atnestās preces tiks pārbaudītas un nepieciešamības gadījumā atjaunotas, pirms nodot tālākai apritei visā plašajā Banknote lombardu tīklā un interneta veikalā.

AS DelfinGroup komercdirektors un par Banknote lombardu tīkla filiālēm atbildīgais valdes loceklis Ivars Lamberts: “Viens no mūsu uzņēmuma mērķiem ir palīdzēt veidot cilvēkos izpratni par taupīgu resursu izmantošanu, tostarp popularizējot lietotu lietu otrreizēju izmantošanu dažādās auditorijās. Līdzšinējā lineārā ekonomiskā pieeja veicināja nesamērīgu resursu patēriņu – preces tika saražotas, kādu laiku palietotas, bet pēc tam izmestas. Eiropā un pasaulē kopumā arvien vairāk tiek uzsvērta nepieciešamība resursus izmantot taupīgi pēc aprites ekonomikas principiem. Arī uzņēmumi tiek mudināti vairāk domāt par tādu lietu ražošanu, kuras var izmantot pēc iespējas ilgstošāk, tostarp mainot laika gaitā arī īpašniekus. Viena no aprites ekonomikas iezīmēm ir plašāka atjaunojamo resursu izmantošana, un tāpēc kā viens no būtiskiem dizaina elementiem jaunā koncepta filiālē ir daudzveidīga koksnes izstrādājumu izmantošana veikala interjerā.”

Jaunā koncepta dizains, apdare un iekārtojums pilnībā atšķiras no ierastajiem Banknote veikaliem, un iedzīvotāji tajā var gan iegādāties lietotas augstas klases pārbaudītas viedierīces, piemēram viedtālruņus, planšetdatorus, portatīvos datorus, foto tehniku un viedpulksteņus, gan arī atnest un pārdot jebkuru sev piederošu lietu, kas ir darba kārtībā. Tāpat veikalā ir iespējams saņemt dažādus finanšu pakalpojumus, piemēram, pieteikties patēriņa aizdevumam vai veikt pirkumus uz nomaksu.

Visas filiālēs nodotās preces ir iespējams iegādāties arī Banknote interneta veikalā, kas savieno visus Latvijas reģionus un jau šobrīd ir kļuvis par Latvijā plašāko lombarda lietu realizācijas kanālu. 2020. gadā Banknote lombardu tīklā kopumā esam pārdevuši vairāk nekā 155 tūkstošus lietotu lietu. Vispopulārākās lietotās preces internetveikalā ir juvelierizstrādājumi (29%), viedtālruņi (18%), spēles un spēļu konsoles (14%), kā arī instrumenti remontam un celtniecībai (9%). Straujais lietoto lietu tirdzniecības pieaugums internetā apliecina, ka visai ātri mainās iedzīvotāju attieksme un uzticēšanās pret lietotu lietu tirdzniecību. Ja cilvēki ir droši, ka lietotās preces ir ekspertu pārbaudītas, un ir skaidri to atgriešanas un garantijas nosacījumi, iedzīvotāji ir gatavi lietotās preces iegādāties, arī neapskatot klātienē. 

AS DefinGroup 23. martā paziņoja par plāniem 2021. gadā veikt IPO Nasdaq Riga biržā. Lai uzzinātu vairāk par šo notikumu, interesenti ir laipni aicināti pierakstīties jaunumiem uzņēmuma mājaslapā: https://www.delfingroup.lv/invest

 

Par DelfinGroup

AS "DelfinGroup" ir licencēts finanšu nozares uzņēmums, kas dibināts 2009. gadā un pārstāv zīmolus Banknote, VIZIA un Rīgas pilsētas lombards. Uzņēmums nodrošina darbu 270 profesionāļiem 92 filiālēs 38 Latvijas pilsētās. Koncerna 2020. gada aprēķinātie nodokļi ir 3,42 miljoni eiro. AS DelfinGroup ir LTRK un LAFPA dalībniece un ir saņēmusi VID sadarbības programmas Zelta līmeņa statusu. Koncerna pamatpakalpojumi ir lietotu lietu tirdzniecība filiālēs un internetā, lombarda aizdevums, patēriņa aizdevums, kā arī senioru aizdevums, kura nosacījumi ir īpaši pielāgoti senioriem. DelfinGroup obligācijas ir kotētas Nasdaq Riga First North obligāciju sarakstā.