DelfinGroup par 2021. gada pēdējo ceturksni dividendēs izmaksās gandrīz 780 tūkstošus eiro

Jaunumi28/03/2022
DelfinGroup par 2021. gada pēdējo ceturksni dividendēs izmaksās gandrīz 780 tūkstošus eiro

Lai izmantotu iespēju saņemt 2021. gada pēdējā ceturkšņa dividendes, kā akciju iegādes beigu datums (ex-datums) ir noteikts 8. aprīlis. Dividenžu izmaksa plānota 12.aprīlī.

AS DelfinGroup finanšu direktors Aldis Umblejs: “Aizvadītais gads bija līdz šim veiksmīgākais uzņēmuma vēsturē – būtiski pieauga pieprasījums gan pēc privātpersonu kreditēšanas, gan aprites ekonomikas pakalpojumiem lietotu preču tirdzniecības jomā. Esam paplašinājuši arī savas konkurences priekšrocības kapitāla piesaistes diversifikācijas jomā, samazinot piesaistāmā kapitāla izmaksas vidēji līdz 8%. Pakalpojumu pieprasījuma pieauguma tendences šā gada sākumā uzrāda līdzīgu virzību kā aizvadītajā gadā, ļaujot prognozēt labus rezultātus un dividendes akcionāriem arī šogad.”

AS DelfinGroup turpina strādāt pie tā, lai izveidotu vienu no labākajām darbinieku motivācijas programmām Latvijā. Akcionāru sapulcē precizēta arī darbinieku akciju opciju programma, nosakot, ka uzņēmuma valde stratēģiski nozīmīgiem uzņēmuma darbiniekiem četru gadu laikā varēs piešķirt līdz 100 000 akciju. Kopumā darbinieku ilgtermiņa motivācijas programmas ietvaros AS DelfinGroup plāno emitēt līdz 450 000 uzņēmuma akciju. Akciju opciju programma darbiniekiem dod iespēju saņemt uzņēmuma akcijas un papildus motivē strādāt uzņēmuma interesēs,  lai nodrošinātu uzņēmuma vērtības pieaugumu nākotnē.  

“Daudzos Eiropas un ASV uzņēmumos darbinieku akciju opciju programmas jau ir ļoti labi strādājošs darbinieku piesaistīšanas un motivācijas instruments. Izmantojam šo Rietumvalstu uzņēmumu pieredzi, lai arī Latvijā veidotu šāda veida darbinieku motivācijas praksi. Ar jaunāko lēmumu mēs ievērojami paplašinām akciju daudzumu, ko tuvākajā laikā būs iespējams iegūt uzņēmuma darbiniekiem,” norāda A. Umblejs.

2021. gadā AS DelfinGroup sasniedza gan apgrozījuma, gan peļņas rekordu. Uzņēmuma apgrozījums 2021. gadā palielinājies par 7,7%, sasniedzot 25,5 miljonus eiro,  savukārt peļņa pirms nodokļiem sasniedza 5,2 miljonus eiro, kas bija pieaugums par 7,2%. Savukārt aizvadītā gada pēdējā  ceturksnī tika sasniegts ceturkšņa apgrozījuma rekords – 7,1 miljons eiro, kas bija par 9,2% vairāk nekā trešajā ceturksnī. Uzņēmuma peļņa pirms nodokļiem ceturtajā ceturksnī salīdzinājumā ar trešo ceturksni palielinājās par  41,7% un bija 1,7 miljoni eiro, savukārt peļņa pēc nodokļiem tajā pašā periodā pieauga par 60% un bija 1,6 miljoni eiro.

Plašāk ar AS DelfinGroup ceturkšņa, pusgada un gada rezultātiem iespējams iepazīties uzņēmuma mājaslapā: www.delfingroup.lv vai biržas Nasdaq Riga  mājaslapā: https://nasdaqbaltic.com/lv/.