Kādi mazlietoti telefoni ir piemēroti senioriem?

Pirkumi02/03/2022
Kādi mazlietoti telefoni ir piemēroti senioriem?

Jauni vai mazlietoti telefoni mūsdienās ir teju ikviena cilvēka rokās – arī gados vecākiem cilvēkiem. Taču senioriem, veicot piemērota telefona iegādi, jābūt piesardzīgākiem, lai izvēlētos tādu variantu, kas nebūs pārāk sarežģīts. Ja apsver iespēju ieguldīt savā pirmajā viedtālrunī vai vēlies palīdzēt vecāka gadagājuma radiniekam, kaimiņam draugam to izvēlēties, ir ir būtiski ņemt vērā dažādus aspektus, lai nodrošinātu, ka iegūtais telefons ir ērti un vienkārši lietojams. Šeit esam apkopojuši mūsu ieteikumus, kas palīdzēs atrast piemērotus mobilos tālruņus vecāka gadagājuma cilvēkiem. Lasi un uzzini!

Jauni vai mazlietoti telefoni senioriem: kam dot priekšroku?

Jauni, tāpat kā lietoti mobilie telefoni, ir lieliskas alternatīvas, kuras vērts apsvērt, ņemot vērā vairākus apstākļus. Galvenie aspekti, kas ļauj izvēlēties starp lietotu un jaunu ierīci senioram, ir, piemēram:

  • cena. Jaunas ierīces vienmēr būs dārgākas, turpretī lēti mobilie telefoni internetā ir pieejami plašā skaitā, ļaujot izvēlēties mazlietotu, bet, iespējams, pat jaudīgāku ierīci par zemāku cenu;

  • nepieciešamās funkcijas. Ja seniors neplāno izmantot dažādas jaunākās tehnoloģijas, viņam, iespējams, pietiks ar mazjaudīgāku un lietotu telefonu. Turpretī, ja gados vecāks cilvēks vēlas apgūt 21. gadsimta ierīču sniegtās priekšrocības, jauna, nelietota ierīce varētu būt īstā izvēle;

  • vēlmes. Ir cilvēki, kuriem jauna ierīce nav prioritāte. Šādos gadījumos nemaz nevajag dot priekšroku dārgākām, jaunākām ierīcēm, jo var ietaupīt, iegādājoties mazlietotu ierīci, kas tāpat ir labā tehniskajā un vizuālajā stāvoklī. 

6 ražotāju telefoni, kas būs lieliska izvēle senioriem

Mobilie tālruņi ir vairāk nekā tikai veids, kā sazināties, kad neesi mājās, un lielākajai daļai mūsdienu tālruņu ir daudz vairāk funkciju, izņemot ierasto zvanīšanu un īsziņu sūtīšanu. Parasti viedtālruņiem ir ātrgaitas interneta piekļuve, jaunākās digitālās kameras, spēles un dažādas sociālo mediju lietojumprogrammas, un katru dienu tirgū parādās jaunas lietotnes Android un Apple iOS operētājsistēmām. Lai palīdzētu neapjukt plašajā piedāvājumā, lūk, esam Tev sagatavojuši sešu zīmolu telefonus, kas kalpos kā lieliskas izvēles, pērkot mobilo ierīci senioram. Lasi un uzzini!

#1 Samsung telefoni 

Samsung telefoni joprojām ir vieni no pasaulē vadošajiem viedtālruņiem. 2020. gadā pasaulē bija 992,4 miljoni aktīvu Samsung viedtālruņu, kas sastāda vairāk nekā ceturto daļu (26,2%) no pasaules viedtālruņu tirgus. Ērtākie lietošanai senioriem būs:

  • salokāmi modeļi, kas ir kompakti, ērti pārnēsāšanai. To pogas ir pietiekami lielas, lai senioriem nebūtu grūtības veikt vēlamās darbības – zvanīt, atrast vēlamo informāciju, rakstīt īsziņas un veikt citas darbības;

  • klasiski telefoni ar pogām. Arī šādi telefoni būs ērti lietošanai gados vecākiem cilvēkiem, taču to salīdzinoši mazais ekrāns var būt neērts, lai saskatītu tajā informāciju. Lieliski piemērots cilvēkiem, kuriem nepieciešams veikt pamata darbības.

  • telefoni ar skārienjūtīgu ekrānu. Šādi telefoni pieejami plašā skaitā, un tie būs piemēroti cilvēkiem, kuri ir gatavi apgūt jaunas prasmes ar mūsdienu aktuālākajām viedtelefonu ekstrām. Lielais ekrāns ļaus saskatīt tekstu, labākas kameras – uzņemt vēlamos attēlus –, bet plašās funkcijas – izmantot gan internetu, gan citas lietotnes.

#2 Nokia telefoni 

Visiem atmiņā noteikti ir Nokia telefoni ar pogām, taču, gadiem ejot, arī šis ražotājs ir laidis klajā arvien jaunus modeļus, kas iegūst mūsdienu prasībām atbilstošu tehnisko nodrošinājumu. Lai arī varētu šķist, ka Nokia telefoni vairs nav tik aktuāli – arī to skaits joprojām ir augsts, un to nereti izvēlas seniori kā pārbaudītu, gadu gaitā atzītu vērtību.

Bez iepriekš minētajiem salokāmiem, klasiskiem pogu un viedajiem, skārienjūtīgajiem, telefoniem, Nokia klāstā ietilpst arī dažādi izbīdāmi modeļi. Tie ir funkcionāli un kompakti – ja nepieciešams, piemēram, tikai veikt zvanu vai uz zvanu atbildēt, var to izdarīt, neizbīdot ekrānu uz augšu, savukārt, ja nepieciešams rakstīt īsziņu, nepieciešams izbīdīt tastatūru. 

#3 Huawei telefoni 

Huawei telefoni ir lielisks budžeta klases variants ar salīdzinoši augstu veiktspēju. Huawei piedāvā mazāk klasisku pogu telefonu, taču vairāk – viedtelefonu ar skārienjūtīgu ekrānu. Un tas viss – par neticami izdevīgu cenu, kas senioriem var būt īpaši svarīgi. 

Huawei viedajos telefonos pieejamas plašas funkciju iespējas, tajās var izmantot gan e-pastu, gan sociālos medijus, gan ziņu portālus, kā arī digitālo modinātāju, labu kameru un daudzas citas ekstras, kas moderniem senioriem ir būtiskas.

#4 Xiaomi telefoni 

Mūsdienu jauno, skārienjūtīgo telefonu budžeta klases augstāko standartu viennozīmīgi nosaka Xiaomi – Ķīnā bāzēts telefonu zīmols. Xiaomi telefoni izceļas ar augstu kvalitāti par zemu cenu, ko noteikti novērtēs seniori. 

#5 Sony telefoni

Lai arī skaitliski vismazāk, piedāvājumā ir atrodami arī Sony telefoni kā viena no alternatīvām senioriem. Ņemot vērā cenu, jaudu, modeļa uzbūvi un citus parametrus, pieejami salīdzinoši lēti pogu, atlokāmi, izvelkami un skārienjūtīgi telefoni, kas ļauj izvēlēties pašu piemērotāko modeli ikvienam senioram.

#6 Apple telefoni

iPhone telefoni būs piemēroti tiem senioriem, kuri ar citām valodām nav uz “Jūs”, jo tajos esošā informācija par uzstādījumiem ir pieejama tikai svešvalodās. Kopumā jauni vai lietoti Apple telefoni ir moderns risinājums ar dažādām, ikdienā noderīgām pamata un papildu funkcijām.

Mazlietoti telefoni ir pieejami pie mums “Banknote” veikalā, kur tos plašā klāstā iegādāties par izdevīgām cenām. Ja pietrūkst kaut nedaudz līdz vēlamā telefona vai citas ierīces iegādei – pieejami arī naudas aizdevumi pensionāriem, kam ir īpaši izdevīgi nosacījumi bez slēptām komisijas maksām!