Kā izvēlēties velosipēdu: 4 noderīgi padomi

Pirkumi27/06/2022
Kā izvēlēties velosipēdu: 4 noderīgi padomi

Divritenis ir lieliska izvēle gan atpūtai, gan nokļūšanai no punkta A uz punktu B. Lasi un uzzini, kā izvēlēties velosipēdu, atbilstošu savām vēlmēm, vajadzībām un augumam!

1. padoms: izvēlies pareizo velosipēda tipu

Foto: Unsplash.com / Coen van de Broek

Divriteņi ir daudzveidīgi un, lai plašajā klāstā būtu vienkāršāk orientēties, tos iedala vairākos tipos:

Pilsētas divritenis – piemēroti nelielu attālumu veikšanai. Pilsētas divriteņu modeļos ir padomāts par maksimālu komfortu, ko nodrošina gan rāmja ģeometrija (muguras pozīcija ir taisna), gan ērts sēdeklis un dažādi aksesuāri, piemēram, atbalsta kāja, dubļu sargi, bagāžnieks un groziņš. Arī to dizains mēdz būt atturīgi elegants;

Kalnu (MTB) divritenis – aprīkots ar platākām riepām, kam ir izteikts protektors, kas nodrošina optimālu saķeri arī uz zemes ceļiem un takām. Amortizatori samazina vibrācijas un triecienus, bet liels pārnesumu skaits ļauj izvēlēties piemērotu zobratu attiecību ceļiem ar dažādu stāvumu un reljefu. Poza uz šāda veida velosipēda būs tuvāk rāmim, lai uzlabotu aerodinamiku;

Šosejas divritenis – radīts, lai maksimāli ātri pārvietotos pa asfaltu.To nodrošina neliels velosipēda svars, šauras riepas bez protektora un rāmja ģeometrija (braucējs ir teju pieplacis divriteņa rāmim). Pa zemes ceļiem ar izteiktu reljefu braukt ar šādu velosipēdu ir teju neiespējami.

Ceļošanai un gariem pārbraucieniem paredzēti tūrisma velosipēdi, bet ātru braukšanu pa cietu un kvalitatīvu ceļa segumu apvienojumā ar komfortu piedāvā fitnesa divriteņi. Rezumē – to, kā izvēlēties velosipēdu, ļoti lielā mērā ietekmē tavi paradumi un maršruts, pa kuru grasies pārvietoties.

2. padoms: pievērs uzmanību rāmja izmēram

Kalnu jeb MTB divriteņu rāmja izmērs parasti tiek norādīts collās vai iedalīts klasēs no XXS līdz XXL, savukārt pilsētas un šosejas velosipēdiem – centimetros, vai jau pieminētajās klasēs. Izmēri dažādu ražotāju divriteņiem mēdz atšķirties, tāpēc pirms tā iegādes jāaplūko konkrētā zīmola izmēru tabula. Tajā atradīsi informāciju, cik gariem cilvēkiem piemērots katrs rāmis.

3. padoms: ņem vērā ratu izmēru un riepu protektoru

Lielāki rati nodrošina ātrāku braukšanu, bet mazāks ratu izmērs sniedz labāku manevrētspēju un paātrinājumu. Šosejas velosipēdiem parasti ir 28 collu rati, bet kalnu divriteņiem lielākoties izvēle jāveic starp 26 un 29 collu ratiem. Pēdējo gadu laikā iecienīti kļuvuši 27,5 collu rati MTB divriteņiem, kas piedāvā zelta vidusceļu. Savukārt, riepu protektors ietekmē ātrumu un saķeri ar ceļu. Šauras riepas bez protektora ir ļoti ātras, bet platāki modeļi ar izteiktu protektoru ļauj braukt arī pa smilšainiem zemes ceļiem, takām un pat bezceļiem.

4. padoms: neaizmirsti par aksesuāriem

Foto: Pexels.com / Florencia Potter

Atbilstošas sporta preces vai tūrisma preces ievērojami uzlabo pārvietošanās pieredzi ar velosipēdu. Ja grasies braukt arī slapjā laikā, noteikti parūpējies par dubļu sargiem, bet braucieniem uz tirdziņu vai veikalu noderēs groziņš, kurā ievietot nopirktos labumus.

Redzamībai vajadzīgas atbilstošas lampas un atstarotāji, bet drošībai – ķivere. Dodoties garākos izbraucienos, vajadzētu sagatavot komplektu ar nepieciešamākajām lietām: aptieciņu, pumpi, riepu ielāpiem un atslēgu komplektu. Savukārt, ja velosipēdu grasies atstāt ārpus sava redzesloka, neiztikt bez kvalitatīva saslēdzēja, kas maksā aptuveni 10% no divriteņa vērtības.

Tagad noteikti zini, kā izvēlēties velosipēdu un kādi aksesuāri / preces tūrismam un sportam Tev varētu noderēt. Ja divritenis jau atrasts, bet tā iegādei ar esošajiem līdzekļiem nepietiek, optimāls risinājums ir naudas aizdevumi, taču pirms tam rūpīgi apdomā savu finansiālo stāvokli. Vēl viena opcija – izmantot iespējas, ko sniedz lombards, proti, iegādāties lietotu divriteni. Abus variantus piedāvājam mēs, Banknote!