Dāvanas Ziemassvētkos: praktiski padomi, kā izvēlēties dāvanas tuvajiem cilvēkiem

Pirkumi13/12/2021
Dāvanas Ziemassvētkos: praktiski padomi, kā izvēlēties dāvanas tuvajiem cilvēkiem

Kuram gan nepatīk saņemt dāvanas vai arī tās pasniegt sev tuviem cilvēkiem, vai ne? Tomēr, lai dāvanas Ziemassvētkos (precīzāk – to sagādāšana) nekļūtu par apgrūtinājumu, ņem vērā zemāk esošos padomus!

Mazāk ir vairāk jeb iegādājies tikai jēgpilnas lietas

Bieži vien, veidojot dāvanu tuvam cilvēkam, cenšamies to papildināt ar pēc iespējas vairāk it kā patīkamiem nieciņiem. Realitāte gan ir tāda, ka bieži vien vairākas no šīm lietām, piemēram, krūze ar ziemeļbriežiem vai pleds Ziemassvētku tematikā jau teju uzreiz pēc saņemšanas nonāk skapja tālākajā stūrī.

Neatstāj dāvanu iegādi uz pēdējo brīdi

Visai ierasta prakse daudziem cilvēkiem – dāvanas sākt meklēt pēdējā nedēļas nogalē pirms Ziemassvētkiem. Tas nozīmē tikai vienu, proti, visai garas rindas veikalos un patukšotus plauktus, tādēļ pēc dāvanām labāk doties krietni savlaicīgāk.

Centies noskaidrot, kāda dāvana tās saņēmējam noderētu

Nekas tā neiepriecina kā dāvana, kuru tās saņēmējs patiesi vēlas vai kas tam ir ļoti nepieciešama. Tāpēc vēl pirms svētkiem centies saprast, kas tev tuvākajiem cilvēkiem ir vajadzīgs. Mamma jau kādu brīdi stāsta, ka ziemas drēgnums viņai pie sirds neiet? Iegādājies dāvanu karti SPA centrā. No brāļa esi sapratis, ka viņš vēlas ēst veselīgāk? Lūkojies tvaicējamā katla virzienā vai uzdāvini uztura speciālista konsultāciju. 

Turklāt, trāpot desmitniekā ar dāvanas izvēli, tās saņēmējs noteikti priecāsies ne tikai par pašu dāvanu, bet arī novērtēs, ka esi sadzirdējis viņa vēlmes un/vai vajadzības.

Salīdzini dāvanu cenas un izmanto atlaides

Kad esi sapratis, kādas dāvanas Ziemassvētkos sev tuvajiem vēlies sagādāt, noteikti veic cenu salīdzināšanu. To visērtāk vari izdarīt specializētos cenu salīdzināšanas portālos (piemēram, Kurpirkt.lv un Salidzini.lv), kā arī manuāli apmeklējot internetveikalus vai dodoties uz parastajiem veikaliem. 

Ja grasies iegādāties kādu dārgāku dāvanu, piemēram, kafijas automātu, šāda pieeja tev var palīdzēt ietaupīt vairākus desmitus vai pat simtus eiro.

Vienojieties par apdāvināšanas principu

Būsim godīgi – bieži vien Ziemassvētkos dāvanas tiek pirktas vien ķeksīša pēc. Lai no šādām situācijām izvairītos, vēl krietni pirms svētkiem ir vērts vienoties ar draugiem un ģimenes locekļiem par to, vai un kādas dāvanas tiks pirktas. Varianti ir daudz un dažādi; lūk, dažas no opcijām:

  • Katrs apdāvināšanā iesaistītais iegādājas dāvanu tikai vienam cilvēkam, pirms tam izlozējot tā vārdu;

  • Tiek veikta vienošanās par dāvanas aptuveno summu, piemēram, 20 eiro vai 50 eiro robežās;

  • Lielākas dāvanas iegāde, tai kopīgi sametoties. Piemēram, ja tu un otra pusīte jau sen vēlaties iegādāties jaunu virtuves galdu vai doties kopīgā ceļojumā, varat vienoties, ka tā būs kopīgā Ziemassvētku dāvana jums pašiem.

Šāda pieeja palīdz izvairīties no liekiem un pārlieku lieliem tēriņiem.

Arī mazlietotas preces var būt lieliskas dāvanas

Visai pierasts svētkos dāvināt jaunas preces tikko no veikala, taču, pērkot ko vērtīgāku, tie ir ievērojami izdevumi. Piemēram, jauns viedtālrunis-flagmanis no TOP ražotāja dažkārt var izmaksāt ne vien vairākus simtus, bet pat 1000+ eiro. Tāpēc pilnīgi normāla prakse ir lūkoties mazlietotu preču virzienā. Piemēram, Banknote.lv mazlietoti telefoni pieejami par krietni draudzīgākām cenām, turklāt tiem ir 24 mēnešu garantija, un katru preci ir pārbaudījis eksperts.

Tagad dāvanas Ziemassvētkos atradīsi pavisam vienkārši. Varbūt tavā draugu un radu lokā ir vēl kāds, kuram šis raksts noderētu? Tādā gadījumā padalies ar to!