10 idejas, kā iepriecināt absolventu

Pirkumi27/05/2022
10 idejas, kā iepriecināt absolventu

Tavā ģimenē vai draugu lokā ir kāds absolvents, kuru vēlies pārsteigt ar vērtīgu dāvanu, taču trūkst ideju? Esam atlasījuši 10 dāvanas, kas patiks un noderēs teju ikvienam!

1. ideja: lietoti portatīvie datori

Portatīvais dators lieti noder gan dažādu darbu veikšanai un turpmākajām mācībām, gan atpūtai un izklaidei. Lai šī dāvana izlaidumā atbilstu saņēmēja vēlmēm un vajadzībām, pievērs uzmanību konkrētā modeļa komponentēm (operatīvajai atmiņai jeb RAM, cietajam (HDD) vai SSD diskam, procesoram, videokartei) un ekrāna izmēram/izšķirtspējai. Nozīmīgs faktors ir arī datora izmērs un svars. Nav noslēpums, ka datora cena var būt visai augsta, tāpēc ir vērts lūkoties lietotu modeļu virzienā.

2. ideja: momentfoto kameras

Arvien biežāk fotogrāfijas uzkrājam digitālā formātā telefonā, datorā vai tā dēvētajā mākonī. Momentfoto kamera, piemēram, Fujifilm Instax Mini 11, skaisto mirkļu tveršanu padara īpašāku, jo jau pēc dažām sekundēm vari turēt rokā fotogrāfiju.

3. ideja: lietoti droni

Foto: Unsplash.com / Jason Blackeye

Ja absolventam tuva ir foto un video pasaule, drons ir lieliska dāvana izlaidumā. Dāvanas saņēmējam gan jāatceras, ka uz dronu pilotēšanu attiecas virkne nosacījumu, un ar tiem iespējams iepazīties Civilās aviācijas aģentūras mājaslapā uas.caa.lv. Arī droni, līdzīgi kā datori, mēdz maksāt daudz, tādēļ optimāls risinājums ir lietota drona iegāde.

4. ideja: kafijas automāti

Pērkot uz vietas pagatavotu kafiju kioskā vai kafejnīcā, mēnesī gardajam dzērienam cilvēki mēdz iztērēt vairākus desmitus eiro. Samazināt šīs izmaksas un tikt pie garšīgas kafijas tasītes mājā palīdzēs kvalitatīvs kafijas automāts. Ilgtermiņā izdevīgāks risinājums ir pupiņu automāts, bet ērtāku ierīces kopšanu un ātru dzēriena pagatavošanu nodrošina kapsulu automāts.

5. ideja: velosipēdi

Velosipēds noderēs gan, lai uzturētu sevi fiziskajā formā, dodoties sportiskos izbraucienos, gan ļaus siltajā laikā nokļūt uz darbu vai veikalu. Lemjot par labu šādai dāvanai, jāizvēlas piemērots divriteņa tips (pilsētas, kalnu, šosejas, ar elektromotoru) un izmērs.

6. ideja: mazlietoti telefoni 

Ja absolventa esošais mobilais telefons savu laiku nokalpojis, kvalitatīvs viedtālrunis, piemēram, iPhone 13 vai Samsung Galaxy S22, viņu noteikti iepriecinās. Izvēloties telefonu dāvanai, pārliecinies, kādai operētājsistēmai un tālruņa zīmolam absolvents dod priekšroku. Lielākajai daļai jauniešu ļoti būtiska ir kameras veiktspēja, tāpēc iepazīsties ar konkrētā telefona testa fotogrāfijām un video.

7. ideja: tvaika katli

Ēdiena gatavošana tvaika katlā ir ļoti vienkārša un ātra. Tas ir svarīgi, jo absolvents uzsāks gaitas augstskolā, kur ne vienmēr būs laiks un prasmes sarežģītām receptēm. Turklāt maltīte būs garšīga un veselīga, jo ēdiens netiek cepts eļļā, bet, salīdzinot ar vārīšanu, dārzeņi, gaļa, graudaugi un citi produkti saglabā savu dabīgo konsistenci.

8. ideja: lietoti planšetdatori

Foto: Unsplash.com / Henry Ascroft

Planšetdators ir zelta vidusceļš starp viedtālruni un portatīvo datoru. Pateicoties lielākam ekrānam, tas ir gana ērts lasīšanai un iemīļotāko filmu/seriālu vērošanai, kā arī planšetdatoru izmērs ir pietiekami neliels, lai to paņemtu līdzi teju jebkur.

9. ideja: mēbeles

Absolvēšana mēdz iet roku rokā ar dzīvesvietas maiņu, un jaunajā mājoklī bieži vien nepieciešamas dažādas mēbeles, piemēram, gulta, skapis, krēsli vai galds. Ja zini absolventa gaumi un nākamās dzīvesvietas interjeru, šī ir ļoti noderīga dāvana izlaidumā.

10. ideja: trenažieri

Uzsākot darba gaitas vai mācības augstskolā, aizmirst nevajadzētu arī par fiziskām aktivitātēm. Šim mērķim lieti noderēs trenažieris. Daudzpusīgu treniņu bez pārlieku lielas slodzes locītavām ļauj aizvadīt eliptiskie un airēšanas trenažieri.

Lai iegādātos dāvanu, nepieciešams naudas aizdevums? Pie mums vari aizņemties no 100 līdz 7000 eiro, bet atceries, ka ikvienas finansiāla rakstura saistības pirms tam rūpīgi jāizvērtē!