Vannas istabas remonts paša spēkiem: kā to īstenot?

Māja02/03/2022
Vannas istabas remonts paša spēkiem: kā to īstenot?

Vannas istaba ir vieta, kur lielākā daļa mājokļu īpašnieku katru dienu iesāk un beidz, taču šī bieži izmantotā telpa nereti tiek ignorēta, kad tiek apsvērti mājas uzlabojumi. Vai jūties neērti par savu novecojušo vannas istabu, kad viesi ierodas ciemos? Mums ir kas padomā! No idejām par flīzēm un duškabīni vai vannu līdz tualetes zonas iekārtošanai un santehnikas ievilkšanai – tas viss ir jāapsver, pirms tiek veikts vannas istabas remonts! Lasi un uzzini rakstā, kā to īstenot paša spēkiem, lai rezultāts būtu pārsteidzoši labs! 

Kā plānot vannas istabas remontu?

Neatkarīgi no tā, vai plānos ietilpst lielas vai mazas vannas istabas remonts, veicamie soļi būs vienādi abos gadījumos. Pirms ķerties pie darba, nepieciešams izplānot procesu, neaizmirstot galvenos aspektus.

#1 Izlem par dizaina elementiem

Pirms sākt vannas istabas pārveidošanu, izvēlies dizainu, kas atbilst Tavām vēlmēm un iecerēm, kā arī, protams, prasmēm. Vannas istabas remontam ir dažādas variācijas, sākot no 100% pārbūves līdz nelielu elementu nomaiņai. Šeit ir dažas nianses, kas noteikti ir jāapsver, pirms sāc vannas istabas remontu:

  • krāsu shēma. Tevi interesē moderns lauku mājas izskats? Vai labāk vēlies estētisku, mūsdienīgu dizainu, kas atbilstu pārējam Tavas mājas interjeram? Atrodi iedvesmas fotoattēlus savam redzējumam jau iepriekš, lai pārliecinātos, ka aprīkojuma un sienu, griestu, grīdas, kā arī aksesuāru, krāsas kopā saskanēs lieliski.

  • aprīkojums. Veiksi esošās dušas vai vannas nomaiņu? Uzstādīsi jaunu izlietni ar skapīti un spoguli? Veiksi tualetes poda nomaiņu? Katram no šiem elementiem, veicot nomaiņu, ir jāparedz gan laiks, gan naudas līdzekļi, kurus nepieciešams aprēķināt vēl pirms remonts ir uzsākts.

  • vieta mantu, produktu glabāšanai. Ir būtiski izplānot, kur glabāsi dvieļus, ķermeņa kopšanas produktus un tualetes piederumus pēc telpas pārveidošanas. Ja, piemēram, izņem skapi, lai paplašinātu telpu, pārliecinies, vai Tev ir cita vieta, kas kompensētu zaudēto uzglabāšanas platību vannas istabā.

  • santehnikas mezglu atrašanās vieta. Vēl pirms esošās vannas istabas atbrīvošanas, ir svarīgi zināt, kur atrodas elektronistalācija un santehnikas caurules. Šīs zonas nepieciešams atzīmēt, lai nesabojātu savienojumus un nevajadzētu veikt dārgus remontdarbus.

#2 Izveido nepieciešamo rīku sarakstu

Ja plāno veikt remontu paša spēkiem, var nepietikt ar esošajiem rīkiem, kas jau ir mājās. Būtiski instrumenti un piederumi vannas istabas pārveidošanai ar savām rokām ir, piemēram: silikona hermētiķis, āmurs, urbjmašīna, mērlente, dažādi urbji, uzgriežņu atslēgas, skrūvgrieži, špakteļlāpstas un daudz, dažādi citi rīki, ja plānots, piemēram, paša spēkiem arī flīzēt telpu.

Šos rīkus vari iegādāties jaunus, mazlietotus vai arī, ja iespējams, aizņemties no kaimiņa, drauga vai radinieka, tādējādi ietaupot remontam paredzētos līdzekļus.

#3 Pieejamo līdzekļu un aptuveno izmaksu plāns

Viens no galvenajiem jautājumiem pirms remonta veikšanas viennozīmīgi ir “cik maksā vannas istabas remonts?”. Uz to atbildēt nevar viennozīmīgi, jo kopējās izmaksas ietekmē dažādi mainīgie, piemēram, darbu apjoms, telpas izmērs, izvēlētā aprīkojuma cenas amplitūda u.c. Lai nenāktos iepauzēt ar remontdarbiem vannas istabā, jau iepriekš izplāno, kāds ir pieejamo līdzekļu apmērs un atlasi nepieciešamos materiālus, kas atbilst iecerēm un iespējām.

#4 Darbu plāns

Visbeidzot – ne mazāk svarīgs ir darba plāns, lai iecerētais remonts ritētu raiti. Tas ir nepieciešams, lai ietaupītu laiku, jo nepareiza darbu veikšanas kārtība var būtiski paildzināt remontdarbu procesu. 

7 soļi vannas istabas remonta veikšanai

Lai palīdzētu Tev sagatavot darba plānu, esam sagatavojuši dažus veicamos soļus. Lasi turpinājumā!

  1. Atbrīvo telpu. Sākumā nepieciešams noņemts visas nomaināmās armatūras un aprīkojumu. Sāc ar ūdens padeves atslēgšanu un trubu iztukšošanu, poda, izlietnes un duškabīnes/vannas demontāžu (varbūt arī veļas mašīnas, ja tā atrodas vannas istabā). Tad noņem apdares materiālus – flīzes u.c. Ja nepieciešams, noņem izolāciju no sienām. Visbeidzot, noņem skapjus, spoguli, grīdas segumu u.c., ko esi plānojis mainīt. 

  2. Sagatavo telpu. Sāc ar santehnikas darbiem vēl pirms seguma ieklāšanas. Ja nepieciešams, veic grīdas izlīdzināšanu un iestrādā citus apdares materiālus. Noteikti nevajadzētu aizmirst par hidroizolāciju, kas pasargā no ūdens radītiem bojājumiem. Ja plāno iestrādāt gaismekļus griestos – arī tam nepieciešams pievienot elektrības padevi vēlamajās vietās jau šajā brīdī.

  3. Ieklāj jauno grīdu. Pēc pamatņu sagatavošanas var sākt jaunā grīdas seguma ieklāšanu. Lai gan flīzes ir vispopulārākā izvēle vannas istabām, vari apsvērt citus grīdas seguma materiālus, piemēram, laminātu vai vinilu, kas ir izdevīgāki un vienkāršāk ieklājami paša spēkiem.

  4. Ievieto aprīkojumu. Uzstādi vannu vai duškabīni, kā arī tualetes podu, ja tas atradīsies vannas istabā. Turpini ar izlietnes un jaucējkrāna uzstādīšanu, veļas mazgājamo mašīnu, skapjiem un plauktiem, spoguli, gaismas objektiem u.c.

Vannas istabas remonts ir ne tikai laikietilpīgs, bet arī salīdzinoši dārgs process. Ja nepietiek ar esošajiem līdzekļiem, var noderēt kredīts remontam – aizdevums, ko atdot līgumā noteiktajā termiņā. Naudas aizdevumi kalpo kā alternatīva, lai veiktu visu remontu vannas istabā vai segtu tikai daļu no izdevumiem.