Dzīvokļa remonts ziemā: kāpēc veikt tagad?

Māja30/11/2021
Dzīvokļa remonts ziemā: kāpēc veikt tagad?

Jau tūlīt Latvijā iestāsies ziema. Ar ko tā parasti asociējas? Ar Ziemassvētkiem un Jauno gadu, atpūtu siltā mājoklī ģimenes lokā, ziemas prieku baudīšanu. Taču ziema ir arī gana piemērots laiks, lai tiktu veikts dzīvokļa remonts. Lasi un uzzini, kāpēc!

 

Meistaru pakalpojumi parasti ir lētāki

Vismaz remontdarbu ziņā vasara ir karstais laiks ne tikai tiešā, bet arī pārnestā nozīmē, tāpēc tikai loģiski, ka arī remontdarbu cenas vasaras mēnešos ir augstākas. Ziema daudziem speciālistiem ir klusais laiks, tāpēc pakalpojumi tiek piedāvāti par zemākām cenām, un arī cenu nokaulēt ir daudz vienkāršāk. 

Viens no piemēriem – logu montāža. Neērtības, salīdzinot ar logu maiņu vasaras mēnešos, būs vien nelielas, jo nomainīt logus var ātrāk nekā stundas laikā, bet ietaupījums būs jūtams. Turklāt ziemā daudz vienkāršāk pamanīt, vai logs uzstādīts kvalitatīvi.

 

Zemākas cenas materiāliem

Ziemā un rudenī ir vairāki svētki un notikumi, kuru laikā pircējiem tiek piedāvātas atlaides – Ziemassvētki, Jaunais gads, Melnā piektdiena. Bieži vien šajā laikā tiek piedāvātas ļoti draudzīgas cenas arī ārpus akciju periodiem, jo tirgotāji vēlas izpārdot veikalu plauktus, lai atbrīvotu vietu jaunām precēm, kas paredzētas pavasara un vasaras sezonai.

 

Vieglāk pieejami meistari

Siltajā laikā rindas pie uzticama elektriķa, flīzētāja vai ikviena cita meistara var būt vairāku nedēļu vai mēnešu garas, bet ziemā tās ir krietni mazākas, līdz ar to ātrāk iespējams tikt pie profesionāliem meistariem. Tas parasti ietekmē arī remonta gaitu, proti, tas tiek pabeigts ātrāk, jo meistari nav noslogoti vairākos objektos vienlaicīgi, kas vasarā ir visai ierasta prakse.

 

Mazākas rindas būvvaldē un citās institūcijās

Ja esi paredzējis veikt nelielu kosmētisko remontu, šis punkts uz tevi neattiecas. Bet, remonta laikā veicot dzīvokļa pārbūvi vai ķeroties klāt kādam nopietnākam uzdevumam, pirms tam jādodas uz būvvaldi vai kādu citu institūciju, kur šādi darbi tiek saskaņoti. Lieki piebilst, ka ziemā šādās iestādēs rindas ir mazākas, kas jau atkal nozīmē – dzīvokļa remonts uz priekšu virzīsies operatīvāk.

 

Aukstais laiks motivē darbus paveikt ātrāk

Vasarā dažādu vilinājumu netrūkst – sportiskas aktivitātes svaigā gaisā, atpūta ar ģimeni, ballītes, laiskošanās pie ūdenstilpnēm, mūzikas festivāli, pārgājieni, un vēl, un vēl. Tas bieži kalpo par iemeslu, kāpēc remontdarbi vasarā ievelkas. Ziemā kārdinājumu ir krietni mazāk, turklāt, atgriežoties mājās no darba, aiz loga jau ir satumsis. Šādā brīdī veltīt laiku remontam būs krietni vienkāršāk.

 

Galarezultātu tevi ļoti iepriecinās

Protams, labi paveikts remonts sagādā prieku vienmēr. Tomēr ziemā, it īpaši, kad beigušies visi svētki un nākas atgriezties ikdienas rutīnā (turklāt līdz pavasarim vēl vairāki mēneši), skaistas mājokļa pārvērtības ir zelta vērtē.

Secinājumi? Dzīvokļa remonts ziemā patiešām izceļas ar dažām ļoti noderīgām priekšrocībām, kā rezultātā to var paveikt ātrāk un lētāk. Tas gan nemaina faktu, ka arī ziemas mēnešos remontam bieži tiek izmantoti aizdevumi – kā zināms, remonts nav lēts prieks. Banknote piedāvājumā ir patēriņa aizdevums, ar kura palīdzību vari tikt pie 100-7000 eiro – aplūko šo piedāvājumu jau tagad!