Guļamistabas dizains: 5 oriģinālas idejas

Māja10/05/2022
Guļamistabas dizains: 5 oriģinālas idejas

Mājas dvēsele ir guļamistaba – tajā sajūtam mieru, relaksējamies, gūstam enerģiju nākamajai dienai un pavadām laiku ar sevi. Tieši tāpēc ir svarīgi pievērst uzmanību guļamistabas iekārtošanai, krāsu izvēlei un kopējam dizainam. Piedāvājam aplūkot piecas guļamistabas interjera idejas un iedvesmoties pārmaiņām!

1. piemērs: izteiksmīga akcenta siena

Foto: Pexels.com / Naim Benjelloun

Akcenta siena ir elements, no kuras guļamistabas dizains tikai iegūst, taču ar vienu nosacījumu – tai jābūt pieskaņotai kopējai telpas krāsu paletei. Dzeltenīgi brūnie toņi veido patīkami nomierinošu saspēli ar zaļganzilajām, ziedu motīvu klātajām tapetēm. Lai akcenta siena neapniktu vai nešķistu pārlieku uzbāzīga, tai jāatrodas gultas galvgalī, kur tā nav tik pamanāma.

Guļamistabā svarīgi izvēlēties arī atbilstošu un siltu apgaismojumu. Lai tādu panāktu, izvēlies spuldzes ar pēc iespējas mazāk Kelvina (K) grādiem, bet akcentam vari izmantot LED virtenes, kas piestiprinātas pie griestiem.

2. piemērs: Skandināvijas stils un neitrāli toņi

Foto: Unsplash.com / Fred Kleber

Skandināvijas stilu raksturo maigas krāsas, dabīgi materiāli, vienkāršas, bet tajā pašā laikā pievilcīgas formas un brīva telpa. Šāda stila guļamistabas dizains ir ļoti iecienīts arī Latvijā, tāpēc atrast piemērotas mēbeles un dekorus nebūs problēmu. Skandināvu stilu savā guļamistabā var īstenot kā lielu privātmāju, tā kompaktu dzīvokļu īpašnieki. Šāda stila iekārtojums būs īpaši piemērots mazām guļamistabām, jo gaišie toņi padarīs telpu plašāku.

3. piemērs: tumšie toņi un izteiksmīgi dekori

Foto: Unsplash.com / Spacejoy

Lai arī ierasti guļamistabu sienām tiek izvēlētas gaišas krāsas vai tapetes, tiem, kas vēlas eksperimentēt un radīt mūsdienīgu dizainu, iesakām iekļaut tumšos toņus guļamistabas interjerā. Tomēr jāatceras, ka tumšas krāsas rada nomācošas sajūtas, tāpēc svarīgi interjeru padarīt mājīgāku ar gaišām mēbelēm un dekoriem. Izvēloties tumšos toņus, svarīgi, lai tie saskanētu ar telpā esošajām mēbelēm un grīdas pārklājumu. 

Siltāku (gan fiziski, gan sajūtu līmenī) šādu guļamistabu padarīs paklājs un gaiša gultasveļa. Īpašu eleganci piešķirs neordināri interjera dekori vai interjera elementi, piemēram, spogulis ar ļoti platu rāmi vai nestandarta formas lustra.

4. piemērs: mākslinieciskums un harmonija

Foto: Unsplash.com / Spacejoy

Īpašu harmoniju un noskaņu guļamistabā var radīt ar mākslinieciskajiem elementiem – gleznām, foto rāmīšiem un interjera priekšmetiem. Lemjot par labu šādam dizainam, pirms tam rūpīgi jāapdomā, kādus mākslas darbus grasies novietot uz mēbelēm un pie sienas, lai kopējais rezultāts būtu saskanīgs. Dzīvīgumu šādā un citās guļamistabās iespējams ienest ar telpaugiem, kas pildīs arī praktisku funkciju, proti, attīrīs gaisu.

5. piemērs: industriālais stils

Foto: Unsplash.com / Anna Sullivan

Uzreiz jāpiebilst, ka šāda dizaina guļamistabu varēsi ierīkot tikai tam piemērotā telpā, jo industriālais stils paredz plašumu, augstus griestus, lielus logus, kā arī nenoslēpta betona, metāla konstrukciju vai ķieģeļu klātbūtni. Industriālā dizaina guļamistabā nevajadzētu aizrauties ar interjera dekoriem, bet, tos izvēloties, dodiet priekšroku no metāla izgatavotām lampām un citām lietām.

Guļamistabas remonts un iekārtošana var likt pavērt maciņu visai plaši, turklāt tās laikā ierasti ir dažādi neplānoti izdevumi. Ja ar iekrājumiem šī mērķa realizēšanai nepietiek, tev var noderēt Banknote naudas aizdevumi internetā. Pieteikties vari no 100 līdz pat 7000 eiro, bet atcerieties, ka pirms tam rūpīgi jāizvērtē sava maksātspēja!