DelfinGroup sadarbībā ar Latvijas Senioru kopienu apvienību organizēs IT un finanšu prasmju apguves seminārus senioriem

Labdarība09/03/2021
DelfinGroup sadarbībā ar Latvijas Senioru kopienu apvienību organizēs IT un finanšu prasmju apguves seminārus senioriem

Tāpat tiks rīkoti apmācības semināri par sociālo pakalpojumu saņemšanu un iedzīvotāju ienākuma nodokļa atgūšanas iespējām, nodokļu pārrēķinu veikšanu, pensiju likumdošanas jautājumiem, kā arī sniegta praktiska palīdzība Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēmas (EDS) pārskatu gatavošanā.

AS DelfinGroup valdes loceklis Kristaps Bergmanis: “Seniori ir viena no sociāli visneaizsargātākajām grupām Latvijā, kuri īpaši asi izjūt vientulību un socializācijas iespēju trūkumu. Tomēr tā nedrīkst būt nolemtība un pārējiem sabiedrības locekļiem būtu vairāk jāsolidarizējas un jāpalīdz senioriem apgūt jaunas prasmes, kas veicinātu aktīvāku viņu iekļaušanos sabiedriskajā dzīvē. Apgūstot jaunas digitālās iemaņas seniori var veiksmīgi pārvarēt vientulības izaicinājumus, atrast jaunus draugus, hobijus un arī darba iespējas. Līdz šim “Banknote” paspārnē jau aktīvi  realizējām sociālās palīdzības projektu “Rūpes par senioriem”. Tā ietvaros ik mēnesi palīdzam kādam Latvijas senioram ar sadzīves tehniku, mājokļa labiekārtošanu vai remontdarbiem.”

IT un finanšu prasmju apguves seminārus senioriem plānots rīkot Rīgā, Ventspilī, Alūksnē, Kuldīgā, Dundagā un Cēsīs, kolīdz valstī tiks atcelta ārkārtas situācija.

Par LSKA

Latvijas Senioru kopienu apvienība ir dibināta 2017. gadā ar mērķi pārstāvēt senioru kopienu un to sadarbības partneru tiesības pašvaldībās, valsts un arī starptautiskajā līmenī. LSKA galvenie uzdevumi ir veicināt senioru socializācijas procesu un sociālo integrāciju, palielināt senioru lomu sabiedriskajā sektorā, politikā un uzņēmējdarbībā, sekmējot diskusiju pašvaldībā un valdībā par aktuāliem pārvaldes jautājumiem, piedalīties konsultatīvajās padomēs, veicinot un aktivizējot senioru kopienu darbību.