DelfinGroup palielina atbalstu senioriem, ziedojot medicīniskā aprīkojuma iegādei visā Latvijā

Labdarība17/08/2021
DelfinGroup palielina atbalstu senioriem, ziedojot medicīniskā aprīkojuma iegādei visā Latvijā

Latvijas finanšu koncerns AS DelfinGroup sadarbībā ar ilggadējo partneri Latvijas senioru kopienu apvienību (LSKA) paplašina atbalstu senioriem, aptverot visu Latviju un īpašu uzsvaru liekot uz iedzīvotājiem reģionos. Šogad veiktie ziedojumi palīdzēs nodrošināt medicīniskā aprīkojuma iegādi sociālās aprūpes iestādēs 15 Latvijas pilsētās un turpināt senioru izglītošanu finanšu pratības un IT jomās.  

AS DelfinGroup valdes loceklis Ivars Lamberts: “Kad pirms vairākiem gadiem sākām sadarbību ar LSKA, apzinājāmies, cik nozīmīgi ir atbalstīt seniorus gan ar medicīniskā aprīkojuma iegādi un finanšu prasmju attīstīšanu, gan socializācijas iespēju radīšanu. Tādēļ ik gadu turpinām palielināt ziedojumu, lai uzlabotu arvien vairāk senioru ikdienai svarīgās jomas. DelfinGroup veiktie papildu ziedojumi nodrošinās medicīnas inventāru un palīglīdzekļus sociālās aprūpes iestādēs  daudzos Latvijas reģionos. Mums ir svarīgi, lai sadarbība neaprobežotos tikai ar finansiālu atbalstu, līdz ar to, aktīvi strādājam, lai piedāvātu arī izglītošanās iespējas. Piemēram, kopā ar LSKA organizējam IT un finanšu prasmju apguves seminārus. Darba ir daudz, tomēr soli pa solim redzam uzlabojumus.”

Papildu 2021. gada sākumā sniegtajam atbalstam, AS DelfinGroup parakstīja vienošanos par ziedojumu veikšanu LSKA medicīniskā aprīkojuma iegādei senioru dzīves kvalitātes uzlabošanai. Līdz gada beigām plānots 15 sociālās aprūpes iestādēm, slimnīcām, pansionātiem un biedrībām visā Latvijā nodot lietošanā medicīnas inventāru un materiālus, ko LSKA iegādāsies par saņemto ziedojumu.

Vairākās sociālās aprūpes iestādēs seniori jau sekmīgi izmanto par ziedojumiem iegādāto medicīnisko aprīkojumu un inventāru – piemēram, Mazsalacas slimnīcā speciālo skābekļa aparātu, Līvānu dienas centrā staiguļus, ratiņkrēslus, kruķus un dažādas elektroiekārtas. Tuvākajā laikā nepieciešamo medicīnisko aprīkojumu saņems arī Auces un Alūksnes sociālo dienestu aprūpē esošie seniori.

LSKA valdes priekšsēdētāja Astrīda Babāne: “Esam ļoti gandarīti, ka pateicoties AS DelfinGroup finansiālajam atbalstam, spējam palīdzēt daudziem senioriem, kas mūža nogali aizvada sociālās aprūpes centros. Šīm institūcijām nepieciešamā medicīniskā aprīkojuma dāvināšana kļuvusi par labu tradīciju, un esam patiesi priecīgi, ka katru gadu palīdzības apjoms aug. Pērn dāvinājām  medicīnas kopšanas līdzekļus un inventāru ilgstošās sociālās aprūpes pacientiem Dundagas veselības centrā, šogad ar AS DelfinGroup atbalstu medicīnas inventārs un palīglīdzekļi, tajā skaitā arī Covid-19 slimniekiem tik nepieciešamais skābekļa aparāts, nodoti Mazsalacas slimnīcai. Speciālu inventāru saņēmuši arī Dobeles novada mājaprūpētāji, medicīnisko aprīkojumu - Līvānu dienas aprūpes centrs, Viļakas Sociālās aprūpes centrs un Šķilbēnu Sociālās aprūpes māja.”

Par DelfinGroup

AS DelfinGroup ir 2009. gadā dibināts licencēts finanšu nozares koncerns, kas pārstāv zīmolus Banknote, VIZIA un Rīgas pilsētas lombards. Uzņēmums nodrošina darbu 277 profesionāļiem 93 filiālēs 38 Latvijas pilsētās. AS DelfinGroup darbojas Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerā un Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijā un ir saņēmusi Valsts ieņēmumu dienesta sadarbības programmas Zelta līmeņa statusu. AS DelfinGroup pamatpakalpojumi ir lietotu preču tirdzniecība filiālēs un internetā, lombarda aizdevums, patēriņa aizdevums, kā arī senioru aizdevums, kura nosacījumi ir īpaši pielāgoti senioriem. AS DelfinGroup obligācijas ir kotētas Nasdaq Riga First North obligāciju sarakstā. 2020. gadā uzņēmuma apgrozījums bija 23,7 miljoni eiro, kredītportfelis sasniedza 34,6 miljonus eiro, EBITDA pieauga līdz 9,3 miljoniem eiro un peļņa pirms nodokļiem sasniedza 4,65 miljonus eiro. AS DelfinGroup 2020. gada aprēķinātie nodokļi ir 3,42 miljoni eiro..

Par LSKA

Latvijas Senioru kopienu apvienība ir dibināta 2017. gadā ar mērķi pārstāvēt senioru kopienu un to sadarbības partneru tiesības pašvaldībās, valsts un arī starptautiskajā līmenī. LSKA galvenie uzdevumi ir veicināt senioru socializācijas procesu un sociālo integrāciju, palielināt senioru lomu sabiedriskajā sektorā, politikā un uzņēmējdarbībā, sekmējot diskusiju pašvaldībā un valdībā par aktuāliem pārvaldes jautājumiem, piedalīties konsultatīvajās padomēs, veicinot un aktivizējot senioru kopienu darbību. LSKA paveikto var skatīt mājaslapā: https://www.lskapvieniba.lv/lv/