Banknote palīdz mazturīgiem senioriem Alūksnes novadā

Labdarība01/08/2020
Banknote palīdz mazturīgiem senioriem Alūksnes novadā

Atbalsts senioriem Alūksnes novadā

 

Turpinot iesākto 2020. gada sākumā Banknote sadarbībā ar Latvijas Senioru Kopienu apvienību identificē potenciālus palīdzības saņēmējus Latvijas reģionos. Lai gan Covid-19 izraisītā stāvokļa dēļ valstī aktivitātes bija jāpārtrauc, Banknote ir apņēmības pilna turpināt labdarības aktivitātes.  

Biedrības “Alūksnes novada pensionāru apvienība” vadītāja Astrīda Bētere, kura ievēlēta arī LSKA apvienības valdē šopavasar veica aptauju, lai izzinātu, kāds atbalsts nepieciešams novada vientuļajiem pensionāriem. Anketēšana parādīja, ka vajadzību sarakstā ir higiēnas preces, kopšanas līdzekļi, inventārs, palīglīdzekļi, sadzīves tehnika, nelieli remonti. Nepieciešama arī cita palīdzība – malkas iegādē, pārtikas un medikamentu saņemšanā un cita. Ziedotāju “Banknote.lv” atbalstu guva Veclaicenes pensionāri Tatjana un Vladimirs Medvedi, kuru mājai Veclaicenes pagasta “Skalbjos” tika nomainīti trīs logi. Aktivitātes organizēšanā palīdzēja Banknote Vidzemes reģionālā vadītāja Solvita Kivleniece-Šļivka.

“Abiem kopā pensija ir 200 eiro. Tatjana un Vladimirs dzimuši Ukrainā, uz Latviju savulaik atbraukuši darba meklējumos. Sāka strādāt Bauskas rajonā, bet tad uzzināja, ka kolhozā “Veclaicene” vajadzīgi slaucēji, un kopš 1987. gada dzīvo Veclaicenē. Logu nomaiņu veica SIA “RC Ainava” un mājai nomainīja trīs logus. Ir cerība, ka nomainīs arī divus pārējos, jo Veclaicenes pagasta pārvaldes vadītāja Lelde Krancmane ir ieinteresēta meklēt iespējas, lai to varētu paveikt,” stāsta A. Bētere. 

Viesojoties Alūksnes novadā, LSKA pārstāves ar Banknote finansiālu atbalstu apciemoja arī Ausmu Miliju Zakarīti Jaunalūksnes pagastā, kurai septembrī apritēs 100 gadi un Alfrēdu Škepastu, kurš simtgadnieku pulkam pievienojās jūnija sākumā. Banknote šiem senioriem dāvāja nelielas dāvanas un sveicienus ievērojamajās jubilejās.

“Mums bija ļoti patīkami, ka arī šogad Banknote var palīdzēt 100 gadnieku sveikšanā, kas iepriekšējos gadus ir bijis regulārs pasākums. 2020 gadā masu pasākums ar īpaši vecu cilvēku piedalīšanos nav drošs, tādēļ atbalstam LSKA sveicienus mazākā formātā un finansējam šī pasākuma iemūžināšanu video formātā.” saka "DelfinGroup" mārketinga direktors Miks Miķelsons.

 

 
 
Medvedevu mājas "Skalbji" Veclaicenes pagastā

 

Vairāk informācijas Alūksnes un Malienas ziņu tīmekļa vietnē, kā arī Latvijas Senioru Kopienu Apvienības mājaslapā.